Domy drewniane z bali jako symbol bogactwa

0
Domy drewniane z bali jako symbol bogactwa

Jeszcze do niedawna domy drewniane kojarzyły się głównie z lichymi, wiejskimi chatkami pokrytymi strzechą. Tego typu budynki były głównie zarezerwowane dla babć, które przeżyły w nich całe swoje życie. Z kolei piękne, majestatyczne i wytwornie wykończone domy z bali kojarzyły się jedynie z górami. Głównie z Tatrami, szczególnie w okolicach Zakopanego, Murzasichle, Małego Cichego, czyli miejsc obleganych przez turystów. Jak się okazuje, wystarczy wyjechać kilkadziesiąt kilometrów poza te tereny, by przekonać się, że tak pięknych budynków już nie ma.

Jednak w ostatnich latach domy z drewna przestały być zarezerwowane dla konkretnych miejsc lub dla „wiejskiej biedoty”. Zaczęły się pojawiać na modnych, bogatszych, podmiejskich osiedlach i w okolicach wielkich miast. Także Hiszpania domy z drewna „zaimplementowała” do siebie, jednak nie są one tam aż tak popularne. Okazało się, że drewniane budownictwo stało się bardzo modne nie tylko przez niepowtarzalny wygląd i atmosferę domu, ale także przez ekologię, z którą jest kojarzony. Co więcej, drewniane wille niejako wyszły poza górskie granice. Coraz częściej można zauważyć drewniane domy wybudowane i urządzone na bogato. Nie brakuje w nich misternych wykończeń i nowoczesnych rozwiązań.

Budowa domów drewnianych zyskała na popularności również po tym, gdy najbardziej znany polski piłkarz – Robert Lewandowski wybudował ogromną, piękną, drewnianą posiadłość w Stanclewie na Warmii. To już był jawny znak, że budownictwo drewniane może być także oznaką bogactwa i prestiżu. Dodatkowo zainwestował także w domy w Hiszpanii, niekoniecznie już jednak z drewna. Warto wspomnieć, że architekci i projektanci wnętrz prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych i ciekawszych rozwiązań i projektów. Oczywiście w drewnianych domach, które mają w sobie wielki potencjał. Dlatego stojąc przed decyzją, jaki dom budować – drewniany czy murowany, warto poważnie rozważyć ten pierwszy.